Oficiální stránky fotbalového klubu

Ohlédnutí za uplynulým kolem

Vážení fanoušci,

minulý víkend byl pro Vávrovice smutný. Naše první mužstvo zajíždělo na půdu Kobeřic a nesmělo tam prohrát. Opět se opakovala situace, která nastala před 13 lety, tehdy Vávrovice prohrály 1:0, ale Kobeřicím to nakonec  k ničemu nebylo, padala obě mužstva.

Letos je situace hodně zamotaná. K týmu Bělé a Pusté Polomi se připojí jeden ze čtyřlístku Vávrovice, Slavia Opava, Hněvošice a Kobeřice. Před víkendovým zápasem náš tým ztrácel na Hněvošice a Kobeřice 2 body, na Slávii 4 body. Bohužel zápas v Kobeřicích kluci nezvládli a prohráli 2:3 o naše branky se podělili Mrusek a Lichovník. Po tomto víkendu je situace kritická. Slavia prohrála a tak bodová ztráta zůstala, ale Hněvošice a Kobeřice odskočily na 5 bodů.

Tak a teď je to pozice pro tipaře, kdo dostane černého Petra. Jednoznačným favoritem jsou Vávrovice. Musí vyhrát obě následující utkání, jakákoliv ztráta se rovná konečné 12. místo v OP. Ale ani tak to nemají ve svých rukách. Kobeřice a Hněvošice jedou ven a pokud oba týmy prohrají bude situace zajímavá, protože kdyby Vávrovice oba zápasy vyhrály, tak byla situace ještě zajímavá. Výhra jednoho nebo druhého týmu by znamenala záchranu pro Vávrovice, remíza však zachrání oba soupeře, protože by měla všechny mužstva stejný počet bodů, ale v minitabulce by na tom Vávrovice byly nejhůře. Druhá možnost je méně reálná, že by Slavia příští kolo neuspěla proti jasně sestupující Polomi, potom by rozhodoval vzájemný zápas, který by musely Vávrovice vyhrát. No a třetí možnost, která ještě existuje a ta je nejméně reálná, z I.B by nesměl spadnout žádný opavský tým, ale Otice jsou v průseru hodně namočené a nemusí jím pomoci ani nedělní případná výhra na Kylešovicemi. Takže držme palce našim barvám a otickým.

B –  tým ve svém utkání v Radkově zvládl a zvítězil 4:2. Dorost v napínavém zápase doma jen remizoval se Slavkovem 4:4. Naši nejmenší zakončili sezónu vítězstvím 5:1.