Oficiální stránky fotbalového klubu

III. ročník – Memoriál Bohumíra Válečka

Dne 10.6. 2023 fotbalový klub NOVA Vávrovice po několika leté odmlce pořádal Memoriál Bohumíra Válečka, letos potřetí. Předešlé ročníky odehráli starší žáci. Letos dostali šanci se předvést dorostenci. Přizvána byla další 2 mužstva a hrálo se ve formátu každý s každým 2 x 35 minut. První zápas odehráli naši kluci s týmem Bohuslavic, které hrají druhou skupinu (tedy skupinu A) okresního přeboru v okrese Opava. Zápas byl vyrovnaný, ale naši byli na to střelecky o poznání lépe. Nakonec zvítězili 4:1. Ve druhé utkání změřily týmy Bohuslavic a Slovanu Havířov, účastníkovi okresního přeboru v okrese Karviná. Bohuslavice své renomé vylepšily a soupeře 2:1 porazily. V závěrečném zápase se naši kluci střetli s Havířovem a k vítězství v turnaji jim stačila i prohra o 2 branky. Jenže pauza mezi zápasy a na oběd se klukům nevyplatila. Soupeř byl v zápase lepší. Již o poločase vedl o 3:1, nakonec zvítězil 5:1. Konečné pořadí bylo: 1. Slovan Havířov 2. FK NOVA Vávrovice 3. SK Bohuslavice. Nejlepším golmanem turnaje byl vyhlášen Josef Long Nguyen (Bohuslavice) a nejlepším hráčem turnajem byl zvolen Maxim Turek (Havířov). Celý turnaj řídila trojice rozhodčích Jakub Gančař, Karel Pavelek a Jan Smolek. Za podporu turnaje děkujeme úřadu městské části Opava Vávrovice.