Oficiální stránky fotbalového klubu

Soutěže v kostce

Naše áčko hraje okresní přebor. Ten je, co se týče týmů, už 2 roky neměnný. Tento rok je pro nás smutný. Naopak pro jiné je to cesta nahoru. Především stavění týmu snů se povedlo v Píšti, přišli 2 hráči z Hlučína, 2 z Benešova a 2 z Háje ve Slezsku. Tým získal pevnou kostru a skoro bez ztráty kytičky válí v soutěži. Pouze z lehkým doplněním kádru o zkušené borce z Litultovic Haase a Šeuera vstoupily do soutěže Stěbořice. Zatím ztrácí 6 bodů, ale jak se říká jeden nepovedený zápas a můžou být zpátky ve hře. Dalším příjemným překvapením jsou Jakartovice, které posílily o Pekárka, Gračanina, vrátil se Palkovič. Osa týmu je velice silná a 4. místo je po loňské „půlsezóně“ obrovským skokem vpřed. V horní části tabulky jsou rovněž Březová a Těškovice se svou domácí osou. Nahoře jsou i Litultovice, ale ty také posílili o 4 kluky z vyšších soutěží. Jedním z nich je i 38 letý Jakub Šrom, což je obrovské jméno pro okresní přebor. 

Ostatní týmy od 8 příčky jsou hodně v sestupovém pásmu, protože přebor je složitou  soutěží, v nejhorším případě může soutěž opustit i 6 týmů a vzhledem k situacím v I.B třídách to bohužel není nereálné. Spodní část tabulky tam zabírá 6 opavských týmů. 

Pokud se soutěž rozjede, tak v horní části to bude o tom, kdo víckrát zaváhá. V dolní části to bude boj na krev o holé přežití. 

 

To okresní soutěž III. třídy je úplně jiná. Poslední 2 roky nekonkurence schopná. O postup se prali Otice a Holasovice. Letos je situace jiná a jsem za tom rád. Do souboj se vydal Slavkov B, hodně posílené Štáblovice a překvapení z Brumovic.  Mezi prvním a pátým je rozdíl 5 bodů a při tak vyrovnaném vrchu tabulky je to nic. Na 6. a 7. místě jsou týmy, které z vrchem ztrácely a spodek porážely. A od 8. místa jsou to mužstva, která hodně brání a málo útočí. Dostávají hodně gólů jako Deštné a Sosnová, málo dávají jako Palhanec a Radkov a pak my, co jsme nejhorším ve všem…