Oficiální stránky fotbalového klubu

Katastrofický podzim

Jak už sám název napovídá, tak to ve Vávrovicích nebylo na podzim optimální. Vždycky se říká, že by se mělo začít tím pozitivním. Hledal jsem něco… A našel. Týká se to především naší mládeže. K výsledkům se dostaneme. Ale v průběhu podzimu udělal Tomáš Hanel veliký kus práce, když dokázal přivést více jak 5 nových dětí a k tomu se k mládeži přidali s pomocí Magda Černá a Martin Repaský. Celkem bylo fajn někdy sledovat tréninky dorostu, kdy se sešlo aspoň 8 lidí. U dětí se scházelo i mnohem více, ovšem pro jednoho je to fakt dřina…

Jinak s tou hrůzou můžeme začít u áčka. Na letní hrůzu bohužel kluci navázali. Získali pouhých 10 bodů, za tři výhry a jednu remízu. Ty vyhrané zápasy opravdu připomínaly Vávrovice z předešlé sezóny, ale ostatní zápasy výsledkově nebyly dobré i přes dobré výkony např. ve Štítině, první poločas proti Píšti, ale pak přišly zápasy jako Melč, Těškovice nebo Březová.  Mnohokrát byla zmíněna slabá konkurence, po odchodu Lichovníků a vážného zranění Mruska se v týmu točilo 13 fotbalistů a ti věděli, že prostě hrát budou. Pak se ještě do stavu nemocných dostal Jenda Pchálek a Štěpán Kuzník laborovala se svalovými obtížemi a bylo vymalováno. To zase klobouk dolů, že ten zbytek chodil pravidelně a někteří s malými i většími bolístkami.  Je pořád hodně o co hrát a myslím si, že kluci ukáží svojí sílu a posunou se v tabulce nahoru. 

B´éčko je bohužel jiná kapitola. Pokud se za podzim v áčku protočilo max. 20 fotbalistů, tak béčko tahalo rekordy. 37!!! Fotbalistů zasáhlo to aspoň jednoho z 11 zápasů. Neuvěřitelné. A to hlavně proto, že na více jak půlce utkání bylo lidí do 13. Část podzimu odkoučoval Dan Škopek a bylo jasné, že to nebude mít jednoduché. Zájem kluků byl nepravidelný. Tým byl rád, když se sešel, natož, aby se sehrál. Nahodilé chození mělo za následek pouze 2 remízové zápasy. A to doma s Radkovem a Palhancem. Vyrovnané byly ještě zápasy s Větřkovicemi, Budišovem a Deštnou. Zbylé zápasy byly hrou kočky s myší a to především v Oticích a v Holasovicích a doma proti Brumovicím. Kdy soupeři jednoznačně ukázali kvalitu. V této soutěži a v tomto týmu nepůjde hlavně o výsledky, ale teď je čas udělat partu a pak třeba nějaké výsledky přijdou. 

 

Dorost je pro nás po nějaké době příjemným překvapení. Výsledky jsou sice hodně hokejové a hodně hopsavé, ale trenér měl docela slušnou návštěvu na tréninku a parta se složila celkem slušná. Kluci získali 13 bodů. Některé zápasy hodně prohráli, ale v některých dominovali. A jsou příslibem do budoucna. 

Žáci sami o sobě několik let u nás přešlapují na místě. Je to vina hlavně toho, že jeden trenér na několik věkových kategorií je málo. Proto jsme ve své týmu uvítali nováčky a ještě doufám nějaké uvítáme. Kluci v sezóně jednou vyhráli. A pokud budou trénovat, tak za cvhíli, těch zápasů bude více. Držíme palce.