Oficiální stránky fotbalového klubu

13. ročník NOVA CUPU

Již po 13 hostili Vávrovice tradiční prázdninový turnaj v malé kopané. Letos se přihlásilo 10 týmů, polovina stálic a polovina úplných noviců.

Systém turnaje byl nastaven, tak aby mužstva pro vítězství v turnaji musela hrát od začátku až do konce. V základní části bylo 10 týmů rozlosováno do 2 skupin po 5. Dva první týmy postoupili do finálové skupiny a braly si sebou výsledky se soupeři, se kterými se střetli v základní skupině.

Do skupiny M byla nalosována družstva Gegoni, Troppau, Sokol Hrabůvka, Momentálně narušení a Kladiváři. Skupina byla od počátku zamotaná. Gegoni hned v prvním zápase porazili jasně 4:1 Troppau a stáli se favority skupiny, kterou potvrzovali i nadále. Porazili shodně Kladiváře a Hrabůvku 3:1, prohráli pouze po prodloužení s Momentálně narušenými 1:2. Ti byli rovněž aspiranty na postup, ale nezvládli důležitý zápas s Hrabůvkou, prohráli 0:2. A tak o vzájemný zápas nepostoupili do finálové skupiny, kde se dostala právě Hrabůvka po vítězství nad Troppau 3:2 a remíze s Kladiváři.

Zápasy M skupiny: Gegoni – Troppau 4:1, Gegoni – Momentálně narušení 1:2 p.p., Gegoni – Hrabůvka 3:1, Gegoni – Kladiváři 3:1, Hrabůvka – Momentálně narušení 2:0, Hrabůvka – Kladiváři 1:1, Hrabůvka – Troppau 3:2, Momentálně narušení – Troppau 3:2 p.p., Momentálně narušení – Kladiváři 4:0, Troppau – Kladiváři 3:0

Do skupiny V byla nalosována družstva Mladé pušky, Dream team, Velký špatný, Bumbácnaviktora a Young Soccer. Roli favorita Mladé pušky plnili horko těžko. V první utkání s Dream teamem dlouho prohrávali, ale nakonec otočili na 3:1, druhý zápas jim však hrubě nevyšel a prohráli s Velký špatný 1:0, pak následovala vydřená výhra 1:0 s Bumbácnaviktrora 1:0 a povinná výhra s Young Soccer 4:1. První místo nakonec obsadili Velký špatný, ale také nepůsobil tým úplně jistě. S Dream teamem dokonce prohrál 1:2 v prodloužení a Bumbácnaviktrora v prodloužení 2:1 udolal.

Zápasy V skupiny: Velký špatný – Mladé pušky 1:0, Velký špatný – Bumbácnaviktora 2:1 p.p., Velký špatný – Dream team 1:2 p.p., Velký špatný – Young Soccer 5:0, Mladé pušky – Dream team 3:1, Mladé pušky – Bumbacnaviktora 1:0, Mladé pušky – Young Soccer 4:1, Dream team – Bumbácnaviktora 0:0, Dream team – Young Soccer4:0, Bumbácnaviktora – Young Soccer 4:0

Souboje o umístění

První dva týmy se tedy se svými výsledky dostaly do finálové skupiny. Dobré výsledky si vzali sebou Gegoni a Velký špatný. Gegoni se jevili jako jasní favorité, ale ve finálové skupině nedokázali zvítězit, když pouze remizovali s Mladými puškami 0:0 a pak prohráli s Velký špatný 4:2, Velký špatný pak ještě přidalo vítězství 3:2 nad Hrabůvkou v prodloužení a o vítězi bylo jasno. O třetí flek si to rozdali Mladé pušky a Hrabůvka, po prodloužení vyhrála Hrabůvka 2:1.

Finálová skupina výsledky:

Gegoni – Mladé pušky 0:0, Velký špatný – Hrabůvka 3:2 p.p., Velký špatný – Gegoni 4:2, Hrabůvka – Mladé pušky 2:1 p.p.

  1. Velký špatný
  2. Gegoni
  3. Sokol Hrabůvka
  4. Mladé pušky

O 5. místo

Momentálně narušení – Dream team 0:0 3:1 pokutové kopy

O 7. místo

Bumbácnaviktora – Troppau 1:3

O 9. místo

Young Soccer – Kladiváři 3:1

 

Nejlepší golman – Patrik Jašíček (Hrabůvka)

Nejlepší střelec – Ladislav Kopťák (Hrabůvka)

Nejlepší hráč – Dominik Machura (Gegoni)