Oficiální stránky fotbalového klubu

Jarní část vrcholí

Nyní jsme v prostřední části jara. Více jak polovina zápasů je námi a už se vybarvují výsledky našich týmů.

Náš první tým v okresním přeboru zatím drží dobré pozice. V zápase o 6 bodů jen remizoval v Komárově 3:3, dvakrát vedl, ale nakonec bod zachraňoval. Pak byly doma Stěbořice, zápas dobře začal a špatně skončil, prohra 1:4 byla krutá, ale zasloužená. Zápas na větrné hůrce v Březové byl velkou neznámou, ale nutnost získat body, před závěrečnými zápasy se stejně ohroženými týmy byl velikým překvapením a výhra 1:3 byla skvělá. Pohled na tabulku je nyní zase o něco lepší. 10. místo a 23 bodů. Kousek po kousku se to skládá a čeká nás posledních 6 kol a nutnost získat 10 bodů. Tabulka se na konci určitě zdramatizovala. O poslední flek si to rozdají Kylešovice a Závada, oba týmy bodově odpadly a na 12. Melč ztrácí již 14 bodů, což je utopie. Naopak mezi 8. – 12. místem jsou jenom 4 body. Potencionálně jsou ještě ohroženy Těškovice s 28 body.  O klidu už můžou s největší pravděpodoností mluvit Vřesina, Štítina a Březová a mezi nimi to bude o bramborovou medaily. Třetí s největší pravděpodobností skončí Jakartovice, které se na bronzu hodně osamostatnily. Stěbořice výhrou doma nad Píští ještě soutěž zdramatizovaly, ale… budou ještě 2 soupeři, kteří Píšť oberou? A budou Stěbořice 100 %? Teď jsou pro Vávrovice 2 klíčové zápasy – doma Kylešovice a venku Závada. Ztráta bodů by situaci zkomplikovala.

B – tým nepřekvapil. Minule bylo psáno, že by bod byl zlatý. Ale nutno přiznat, že byl hodně vzdálený realitě. Otice přijeli do Vávrovic v okleštěné sestavě, ale i tak byly úplně někde jinde. V brance domácích se určité pasáže nepovedli golmanovi a tak po výsledkově vyrovnané půlhodině přišlo několik tvrdých úderů a do poločasu byl stav 1:6, konečné skóre ostudné 1:12. Další zápas byl ve Větřkovicích a už dlouho jsme nehráli s tak slabým týmem, tak odevzdaně. Nedůraz, nechtění a brutální individuální chyby vedli k výsledku 3:0 v první třetině zápasu, pak přišlo nadechnutí, snížení na 3:2, závěr patřil chybám až neuvěřitelným a nakonec z toho byla prohra 6:2. Doma Holasovice. Derby nezná vítěze. Ovšem tragickým přístupem to bylo po 6 minutách 0:2. Po prostřídání se zápas vyrovnal, do té doby Holasovice vysloveně dominovaly. Konečné skóre 0:5. Celkově tedy 0 bodů, skóre 3:23. Teď nás čeká Sosnová a zázrak z Budišova. I III. třída se vykrystalizovala.  Posledně byl rozdíl mezi 1. a 6. 4body, nyní už je to 7. A je tedy jasné, že nám Slavkov z boje o 1. flek vypadne. Není divu, když prohrál na jaře s 4 z 5 největších konkurentů a s pátým hraje až poslední zápas.  Ve hře tedy zůstala mužstva Holasovic, Štáblovic, Brumovic, Otic a Budišova.